... MANIA MAJSTERKOWANIA

... MANIA MAJSTERKOWANIA

Anioł z tektury DIY, dla dzieci i dorosłych

Anioł z tektury DIY, dla dzieci i dorosłych

Anioł z tektury

Jest prosty do wykonania, dla dzieci i dorosłych. Aniołek może ozdobić dziecięcy pokój, choinkę, parapet. Zabawy świąteczne z dziećmi, a szczególnie przygotowywanie ozdób jest nie tylko fajną zabawą sensoryczną, ale uczy kreatywności. Kreatywność w dzisiejszych czasach spychana jest w młodych ludziach podanymi na tacy gotowymi rozwiązaniami. Tymczasem ja, dziecko z lat 80tych, będę walczyć o to, by zarażać wszystkich, a szczególnie moje dziecko umiejętnością poradzenia sobie w każdej sytuacji lub przynajmniej próbą takiego poradzenia sobie. Dotyczy to każdej sfery naszego życia. Zaradność to dla mnie cecha, którą oceniam baaardzo wysoko. Na razie uczę dziecka zaradności podczas zabawy. Koncentrując się jednak na dekoracjach robionych przez dzieci – do rzeczy…

Wiem, ze estetycznie zaplanowana dekoracja Bożonarozeniowa poprzecinana dziecięcymi aniołkami – kulfonkami, kolorowymi łańcuchami z bibuły, malunkami poprzyklejanymi tam, gdzie najmniej się tego oczekuje , może być odrobinę mecząca dla naszych dorosłych gustów. Wtedy na ratunek daję sprawdzony przepis. 1. Gdy dziecko dysponuje własnym pokoikiem, skupmy jego uwagę na tej przestrzeni. Zadbajmy o maleńką choinkę, którą sobie ozdobi własnoręcznie zrobionymi ozdobami, doradźmy gdzie i co może sobie pozawieszać. Dzięki takiemu zabiegowi „mały twórca” oszczędzi nasz salon. 2. Gdy już chcemy wspólne robić dekoracje do wspólnych przestrzeni, to wybierzmy „prefabrykaty” w kolorystyce, czy też charakterze, jaki nam odpowiada. Wierzcie mi, że jak damy im co nam tylko przyjdzie na myśl, to taką papuzią dekorację dostaniemy na Boże Narodzenie. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby było żółto i niebiesko w Święta, ale obawiam się, że gałki oczne mogą zacząć drgać nerwowo i nie przetrzymać tego magicznego okresu. Nie o to wszak przecież chodzi.

Te dwie proste rady pozwalają mi zawsze osiągnąć kompromis – w kwestii robienia dekoracji do naszego domu.

Anioł – jest jednym z symboli Bożego Narodzenia. Jak go wykonać z tektury?

Potrzebujemy:

arkusz tektury lub papieru – wielkość zależna od tego jak duży ma być aniołek

bombeczka – posłuży nam do wykonania główki

klej – zwykły lub na gorąco.

ozdoby

 

Wybrałam tekturę w kolorze bladego różu – taki jest obecny w Misi pokoju. Odrysowałam okrąg – od kosza na papiery (akurat ta średnica mi odpowiadała i był pod ręką). Wycinamy powstałe koło z tektury. Następnie przecinamy je na pół. Z każdej połówki powstanie aniołek. W przypadku, gdy chcecie jedną figurkę, to odrysowujemy i wycinamy tylko półokrąg. W powstałej połówce koła, na środku wycinamy maleńki otworek, aby po zawinięciu jednego końca, na drugi, góra estetycznie się ułożyła. Zawijamy półkole w „rożek” i sklejamy boki. Odstawiamy aniołka.

Z pozostałej części tektury wycinamy paski o różnej długości. Każdy pasek sklejamy w taki sposób, ze najpierw kleimy jego końce razem, aby stworzyć okrąg, a następnie w połowie sklejamy razem, żeby stworzyć tzw. ósemkę. Gdy już posklejamy wszystkie paski – zaczynamy je łączyć w skrzydełka – najdłuższy pasek u dołu, im krótszy do góry. Wracamy do aniołka. Przyklejamy gotowe skrzydełka klejąc te paski najniżej do rożka. Ja użyłam kleju na gorąco – od razu nakładając kroplę na szczyt rożka, by dodatkowo zamocować te skrzydełka. Na samym końcu przyklejamy główkę. tak powstałego aniołka możemy ozdobić. Misia powiedziała, ze muszą mieć ręce – więc dodałam rączki. Możemy posypać je brokatem, ozdobić perełkami – pozostawiam to wasze kreatywności.

anioł z tektury, DIY

anioł. papier, DIY, Boże Narodzenie,

 

Facebook Comments


%d bloggers like this: