... MANIA MAJSTERKOWANIA

... MANIA MAJSTERKOWANIA

Halloween – make-up cz.1 – kobieta z dwoma twarzami

Halloween – make-up cz.1 – kobieta z dwoma twarzami

Halloween make-up cz.1. Kobieta abstrakcyjna

 

Jak zrobiłam makijaż na Halloween „do góry nogami”? 

SZYBKO – w 15 minut.

🙂

Oto krótka instrukcja

Nie jestem wizażystką, więc nie pokażę idealnego charakteryzatorskiego makijażu. Za to pokażę, ze można to zrobić przy użyciu tego, co najczęściej każda z nas ma w kosmetyczce.

Ten makijaż zobaczyłam w internecie w tym roku i zafascynował mnie.

Potrzebujecie: kryjącego podkładu, żeby przede wszystkim zakryć brwi. Ja użyłam Catrice HD Liquid oraz Dermacol – taki mocno kryjący podkład, który zakupiłam, żeby używać jako korektor (można go kupić przez internet, choć ja kupiłam dwa odcienie w Zielonej Górze u Pana w sklepiku nieopodal schodów prowadzących do Sądu przy Placu Słowiańskim). Ja mam ciemne, geste brwi, więc to nie było takie proste, ale jeśli ktoś ma cieniutkie, rzadkie, to wierzcie mi wystarczy dobry korektor (Catrice) z drogerii. Dalej: czarna kredka, biała kredka, paletka do konturowania twarzy na sucho Bell (po to by narysować nos na czole). Rozświetlacz jakikolwiek pomoże nam uwypuklić namalowany nos i łuk kupidyna. Cienie do powiek ciemny brąz+czarny, zeby w widoczny sposób podkreślić powieki. Można dokleić na dole rzęsy w oku, które ma być przewrotnie do góry nogami, zeby wyglądało to bardziej realistycznie. ale naprawdę miałam 15 minut na ten makijaż i nie zdążyłabym. Pozostaje konturówka i pomadka.  Przydałaby się kredka do brwi Golden Rose -jest tak cieniusia, że można nią malować pojedyncze włoski -niestety jeszcze nie zdążyłam kupić, stąd cień do powiek brązowy.

Gdybym miała więcej czasu, bardziej doprecyzowałabym szczegóły, ale niestety po pracy, obiedzie dla rodziny, przegarnięciu domu pozostało mi 15 minut do zmierzchu, więc światło tez nie było najlepsze, ale chciałam Wam pokazać, ze M O Ż N A. Nawet na szybko, bez skomplikowanych farb do twarzy, drogich kosmetyków, wyszukanych specyfików.

 

PRZED:

 

makijaż, Halloween, twarz, podwójna, abstrakcja, DIY, kosmetyki domowe, kamuflaż,Halloween make-up cz.1

 

PO…

 

Halloween, make-up, charakteryzacja, kobieta, abstrakcja, dwie twarze, DIY, blog, craftoholiczka

 

W kolejnym wpisie postaram się Wam pokazać jeszcze ze 2-3 charakteryzacje – męskie, dziecięce, tyle ile mi się uda..

Planuję pokazać mroczną postać kobiety, czarną wdowę, kobietę pająka, wampira, kota, czaszkę, komiksową postać. Kogo zmalować?

Facebook Comments


%d bloggers like this: