... MANIA MAJSTERKOWANIA

... MANIA MAJSTERKOWANIA

Jak ozdobić mebel tkaniną

Jak ozdobić mebel tkaniną

Jak ozdobić mebel tkaniną?

Do ozdabiania mebli można użyć bardzo wielu produktów: farb, oklein, tapet, a także tkanin. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdybyśmy w kontekście tkanin rozmawiali o tapicerowanych meblach do siedzenia.

Tymczasem ja zdecydowałam, że tkanina pojawi się na szufladach szafeczek nocnych… Szafeczki trafiły do mojej kliniki mebli. Dostały nową białą szatę i prowadnice szuflad. Na fronty szuflad wybrałam tkaninę w charakterystycznym wzorze i kolorze, aby przełamać biel.

 

Jak zamocować tkaninę na drewnianej powierzchni?

 

Odmierzyłam tkaninę tak, aby z każdej strony wystarczyło na obłożenie jej i na założenie od strony wewnętrznej. Nie stosuję w tym celu żadnego wzoru plus minus 2 centymetry, czy innych wyliczeń. Położyłam front szuflady na tkaninie, następnie „pozakładałam” materiał, by zakrył cały front i wystarczyło na zawinięcie, zaznaczyłam kredą i wycięłam.

Z frontu szuflady wkręciłam gałkę i pomalowałam ją na złoto złotolem.

Materiał zaczęłam mocować przy użyciu zszywacza tapicerskiego (popularnie: taker) najpierw na jednym z dłuższych boków, następnie naprężyłam dobrze materiał (aby nie było żadnych zagnieceń) i zamocowałam na drugim dłuższym boku. Na koniec pozostają krótsze boki, gdzie musimy postarać się, by narożniki ładnie nam wyszły.

Na koniec zamontowałam gałki i gotowe!

 

tkanina, mebel, komoda, szfka, jak obić mebel, recykling, jak ozdobić mebel tkaniną,

Facebook Comments


%d bloggers like this: