... MANIA MAJSTERKOWANIA

... MANIA MAJSTERKOWANIA

Jak pomalować kubki do kawy i herbaty

Jak pomalować kubki do kawy i herbaty

Jak pomalować kubki do kawy i herbaty?

Podpowiadam: – super!.

Białe kubki są ok, ale bez wyrazu. Za to bardzo łatwo je spersonalizować przy użyciu markerów UNI POSCA https://paperconcept.pl/pl/markery-posca-pc-1mr/5957-marker-uni-posca-pc-1mr-white-4902778089781.html. Zakupiłam kilka kolorów tych markerów, ale z powodu mojego zamiłowania do Black&White, najbardziej zużyte aktualnie są te dwa kolory :). Kiedyś surfując w internecie zobaczyłam gdzieś takie kubki i postanowiłam zrobić podobne, inspirując się tamtymi oraz własnymi pomysłami.

 

Instrukcja wykonania kubeczków jest chyba najprostsza na świecie. Jak pomalować kubki do kawy i herbaty?

Wyparzamy kubek, osuszamy i przecieramy jakimś alkoholem, żeby odtłuścić powierzchnię (mocnym transparentnym alkoholem). Bierzemy marker i malujemy co chcemy. Na koniec „wypiekamy” w piekarniku, żeby na gorąco utrwalić projekt. Wada: producent markerów nie podaje przepisu na to utrwalanie i moje wypiekanie w 160 stopniach przez 20 minut nie dało trwałego efektu na lata. Na szczęście jest to też zaletą – co dwa miesiące możecie mieć nowe kubki, powtarzając czynność. Mnie to cieszy na maksa. Potrafię zostawić mężowi wiadomość w weekendowy poranek :). Oczywiście kubki myjemy ręcznie, omijamy zmywarkę szerokim łukiem, jeśli chcemy, żeby wzór był trwały, a nie jednorazowy.

Przepis na własne kubki do kawy jest tak prosty, ze nawet moja 4,5 latka wykonała swoje piękne kubki dla bliskich. Poniżej efekty mojej pracy, a właściwie zabawy. Może kogoś zainspiruję?

 

Jak pomalować kubki do kawy, marker, DIY, biało-czarne, własnoręcznie, malowane,

kubek, DIY, napis, Jak pomalować kubki do kawy i herbaty

 

Facebook Comments


%d bloggers like this: