... MANIA MAJSTERKOWANIA

... MANIA MAJSTERKOWANIA

Jak przerobić stołek Frosta z Ikea – zdjęcia i opis

Jak przerobić stołek Frosta z Ikea – zdjęcia i opis

Jak zhackować stołek Frosta z Ikea?

Dwa stare stołki w kolorze brzozowym, których materiał został naznaczony czasem okazały się bardzo przydatne jako awaryjne krzesełka imprezowe, kiedy więcej gości przybywa. Łatwo się je przechowuje nakładając jeden na drugi. Hackowanie przedmiotów zakupionych w Ikea to już oddzielna „branża” prawie zawodowa. U mnie pomysł zrodził się właśnie z potrzeby na szybko „dorobienia” miejsc siedzących dla gości, a właściwie dla nas gospodarzy, bo goście zasługują na te lepsze miejsca. Kiedy spodziewana gościna rozrasta się w liczbie biesiadników, dobrze być przygotowanym na taką ewentualność.

Jak przerobić stołek Frosta z Ikea lub każdy inny, który nam się znudził lub zniszczył?

Zabieg był prosty – biała farba do drewna Colours z Castoramy, taśma papierowa, ulotki jako zabezpieczenie płytek, papier ścierny do wyrównania i zmatowienia powierzchni, pędzel i godzinka wolnego czasu. W pierwszej kolejności oszlifowałam stołki papierem ściernym. Następnie taśmą pozaklejałam pasy na nogach, które chciałam pozostawić w kolorze brzozy. Szerokość pasów, to szerokość taśmy. Pozostało malowanie. Na koniec możemy polakierować bezbarwnym lakierem, żeby utwardzić powierzchnię.

Ikea, Frost,a hack, DIY, stołek, odnawiać

Ikea, Frost,a hack, DIY, stołek, odnawiać, Jak przerobić stołek frosta z Ikea

Stołek Frosta z Ikea hack

Jak zhackować stołek Frosta z Ikea

 

To naprawdę nie jest trudne.

Wiecie, ze te stołki czekały już na utylizację? Były zużyte, odbarwione, a tymczasem tchnęłam w nie nowe życie. Tak jest z wieloma przedmiotami. To dobra nowina dla tych, którzy we krwi mają „zbieractwo strychowe”, lub bardziej nowoczesną odmianę „zbieractwo garażowe”. U mnie to poszło w genach po dziadku Józku i po tatusiu. Odkąd ciągle coś przerabiam, dorabiam, hackuję, gromadzę spore ilości tego i owego. Pozbywam się natomiast rzeczy, które nie inspirują, a mogą się przydać innym. Dobrze, ze jest MĄŻ, który ciągle marzy, by garaż spełniał swe zaprojektowane zadanie, czyli służył do przechowywania samochodu :). Póki co, a dokładnie póki podjazd do garażu jeszcze nie gotowy garaż to moja „graciarenka”. Proszę zaglądajcie tutaj, ponieważ niebawem pokażę renowację starej szafy do przedpokoju w stylu troszkę prowansalskim oraz jak zrobić wieszak na ubrania z desek sosnowych.

Facebook Comments


%d bloggers like this: