... MANIA MAJSTERKOWANIA

... MANIA MAJSTERKOWANIA

Jak wiązać buty dziecku – czary mary ze stoperem

Jak wiązać buty dziecku – czary mary ze stoperem

Ktoś mógłby powiedzieć – gdy dziecko nie potrafi wiązać sznurowadeł, to kupujmy buty na rzepy, suwaki lub po prostu wkładane. Niby logiczne, ale nie zawsze możliwe. Naprawdę, gdy pięciolatek ma stopę w rozmiarze starszaka, to nie jest już tak łatwo o buty na rzepy. Ba! Gdy do tego takie dziecko jest przedszkolakiem, to szczególnie wówczas zadbać musimy o samodzielność kilkulatka w kwestii zakładania i zdejmowania obuwia. Pomijając małych geniuszy, którzy wiążą buty w wieku 4 lat, robią ozdoby na szydełku i grają całe etiudy fortepianowe, przeciętny przedszkolaczek rzadko kiedy ogarnia sznurowadła.

 

Jak wiązać buty dziecku bez wiązania?

 

Co zrobić, gdy mamy obuwie ze sznurowadłami, ale nie potrafimy lub nie chcemy ich wiązać. „Nie chcemy” też się zdarza w dzisiejszych czasach, tyle że bardziej u nastolatków, tym bardziej więc wpis jest uniwersalny.

Na ratunek przychodzi stoper. Taki zwykły stoperek, który często widzimy w różnego rodzajach odzieży i akcesoriach, tylko zapominamy, że może mieć on też inne zastosowanie. W obuwiu właśnie. Przekładamy sznurowadła przez ten stoper i problem sznurowania rozwiązany! Dziecko już sobie teraz poradzi. Koszt stopera? 1-5 zł/szt. Gdzie kupić taki stoper? Pasmanteria – stacjonarna lub internetowa, dostępne także na allegro http://allegro.pl/stoper-koncowka-sznurka-regulator-stopery-0-50szt-i6867273156.html

Co z pozostałymi końcówkami sznurowadeł? Możemy je związać razem i skrócić, odmierzając wcześniej długość, jaka potrzebna jest do rozluźnienia wiązania. Możemy zostawić i pokazać dziecku, że sznurowadełka chowamy pod spód. Możemy też sami zawiązać kokardkę, jeśli jesteśmy razem z maluchem.

 

problem ze sznurowanie, jak wiązać buty,

stoper, pasmanteria, do butów,

sznurowadła bez wiązania, buty, przedszkolak, jak wiązać buty,

buty, sznurowadła, bez wiązania,

stoper, buty, sznurowadła, nie trzeba wiązać, zamiast rzepów,

stoper, sznurowadła, bez wiązania, lifehack, craftohliczka, jak wiązać buty dziecku,

 

Buty Reserved – wyprzedaż 39,99 zł.

Facebook Comments


%d bloggers like this: