... MANIA MAJSTERKOWANIA

... MANIA MAJSTERKOWANIA

Jak zrobić balerinki z pomponami

Jak zrobić balerinki z pomponami

Dziś szybciutki craft, jak odpicować córeczce butki. Pomysł uniwersalny. Możecie przerabiać własne obuwie – możecie przemalować, dodawać kamienie ozdobne, kwiaty, naszywki i inne ozdoby.

 

Jak zrobić balerinki z pomponami?

 

Ja postawiłam na bajkowy klimat w stylu „Dzwoneczka” (Tinker Bell), tyle, że w bladym pudrowym różu :). Pomysł wpadł mi do głowy, kiedy kupiłam balerinki, a na twarzy córki pojawiło się coś w stylu radości pomieszanej z nutką rozczarowania: „śliczne, już kiedyś takie miałam”. Dziecięca szczerość pobudziła mnie do działania. To prawda, już identyczne miała, tylko, że lakierowane. Były w podobnym odcieniu i też z maleńką kokardką. Pomyślałam sobie: (…) co? ja nie przeprojektuję tych butków?!! Od razu przyszły mi na myśl tiulowe pomponiki w kolorze takiego samego pudrowego różu. Tiul w rolce miałam. Wszystko inne potrzebne w zasięgu 5 metrów.

balerinki, dziewczęce, różowe,

 

Krok Nr 1

 

Z grubego papieru pozostałego z jakiejś bombonierki wycięłam koło, a w nim jeszcze mniejsze, aby stworzyć narzędzie, na którym będę robić pompony. Jest pełno filmów na YT na temat tego, jak tworzyć pompony z tiulu – polecam. Odmierzyłam kawałek sznurka i ułożyłam go wokół okręgu-narzędzia, a następnie zaczęłam owijać ten okrąg tiulem pilnując by sznurek pozostawał bliżej mniejszego okręgu. Gdy już owinęłam cały szablon tiulem pozostało rozciąć tiul po zewnętrznej krawędzi okręgu i zacisnąć sznur tworząc pomponik.

jak zrobić pompon z tiulu

jak zrobić pompon z tiulu

pompon, tiul, diy,

pompon, tiul, diy,

 

Krok Nr 2

 

Oryginalnie przyszyte kokardki w balerinkach zebrałam razem jakby chciało się zrobić kucyk i zszyłam, mocując je do taśmy otaczającej krawędź butków. Następnie w tym miejscu przyszyłam pomponik podwójną nicią, mocno naprężając ją za każdym razem. Mała dziewczynka, w szczególności moja potrafi nieźle rozrabiać, więc wszystko musi się mocno trzymać.

No i gotowe.

balerinki, H&M, pomponik, zrób to sam, DIY

jak zrobić balerinki z pomponami

Facebook Comments


%d bloggers like this: