... MANIA MAJSTERKOWANIA

... MANIA MAJSTERKOWANIA

Jak zrobić doniczkę z pojemnika do przechowywania

Jak zrobić doniczkę z pojemnika do przechowywania

Czasami jak oglądam przeróżne lifehacki, zastanawiam się, co autor miał na myśli i pomimo, że lifehack ma ułatwiać życie, po co tak się autor namęczył? Moje lifehacki muszą być zatem proste.

 

Jak zrobić doniczkę z pojemnika do przechowywania i po co?

 

Zacznę od tyłu. Po to, żeby było szybko, tanio, przejściowo lub na stałe. Zatem, w zależności od wyboru – aby nie żal było wyrzucić lub aby służyła dłużej niż się może wydawać. Po co?

Dostałam wrzos (vel wrzosiec). Chciałam by zdobił wejście do domu, ale nie mam jeszcze zagospodarowanego terenu wokół domu. Póki co więc potrzeba było donicy, na która nie wydam fortuny, bo na wiosnę zacznę aranżować teren wokół wejścia i okaże się, ze nie pasuje. Z tą fortuną nie przesadzam – po wizytach w marketach budowlanych wielka donica ceramiczna to koszt ponad setkę, szczególnie, ze w szarej kolorystyce były tylko takie. No nic. Temat ostygł jakieś 3 godziny, kiedy to podczas zakupów w Biedronce w koszu dostrzegłam pojemniki do przechowywania z deklami. Odwróciłam dekiel i kubeł do góry nogami i olśnienie.

Pojemnik Curver z przykrywą z Biedronki kosztował 14,99 zł (17 L – jest naprawdę spory), zmieściły się w nim 3 wieeeeeelkie rośliny.

Wpis ten nie jest po to, abyście szukali tych pojemników w Biedronce, ale po to by pokazać, że przedmioty są wielo_użyteczne. Z pozoru coś, co ma przeznaczenie zgoła inne, może służyć nam w zupełnie innym celu.

 

O czym pamiętać robiąc doniczkę?

 

O dziurach i szparach. Szpar, a w zasadzie pęknięć być najlepiej nie powinno – na etapie zakupu sprawdźcie, czy pojemnik nie jest uszkodzony. Co do dziur, to trzeba je zrobić w dnie, aby nadmiar wilgoci wydostawał się na zewnątrz. Wiertarką najprościej, ale możecie też nożem, nożyczkami, gwoździem czy tez innym ostrym narzędziem, bo plastik, mimo iż wytrzymały, to łatwo poddaje się obróbce.

Pojemnik można ozdobić na milion sposobów, więc nawet nie śmiem sugerować co i jak się nada. Ja wzięłam kawałki tiulu, przewiązałam donicę, zabezpieczając tiul przed zsunięciemw 4 miejscach klejem na gorąco. Wsypałam ziemię, włożyłam wrzośce i uzupełniłam pozostałą częścią ziemi.

 

doniczka, diy, zrób to sam, pojemnik plastikowy, wrzosiec, na zewnątrz

jak zrobić doniczkę,

 

PS. Doniczka przeżyła zimę i mróz.

Facebook Comments


%d bloggers like this: