... MANIA MAJSTERKOWANIA

... MANIA MAJSTERKOWANIA

Jak zrobić tło z desek

Jak zrobić tło z desek

Zapraszam na krótki tutorial  o tym dlaczego i w jaki sposób wykonać tło z desek do własnego użytku.

Pierwszy raz nagrałam tyle filmów 🙂 i będę więcej mówić, niż pisać. Pozwala to zaoszczędzić mi więcej czasu oraz więcej informacji zawrzeć we wpisie. Zapraszam do oglądania wideo. Z góry przepraszam za zająkania oraz przerywniki typu „yyyyyyyy”, ale nie mam podzielnej uwagi i filmowanie, opowiadanie i pokazywanie wykracza poza moje możliwości :).

Jeśli chcielibyście uzyskać efekt, jak na fotografii powyżej, którą specjalnie dla Was zrobiłam, to ten wpis jest dla Was.

 

Dlaczego samodzielnie wykonane tło jest warte zachodu i Twojej pracy?

 

1. Jest tanie – ja wykorzystałam deski szalunkowe z budowy oraz deski z rozbitych palet (nie euro – tylko takich różnych niewymiarowych).

2. Jest modułowe – zajmuje niewiele miejsca po złożeniu, a w dodatku możemy wykorzystać obie strony desek wykańczając je dwoma różnymi technikami.

3. Jest drzewem – można zastosować różne produkty zamienne w postaci teł fotograficznych, tapet matowych flizelinowych, ale nigdy nie zastąpi się faktury prawdziwego drzewa

4. Jest proste w wykonaniu – do olejowania drzewa możecie wybrać olej rzepakowy jadalny – tak, ten, którego używacie w kuchni, a do malowania drzewa możecie wykorzystać bejce, lakiery, woski, farby – co tylko chcecie – deski będą tłem wykorzystywanym wewnątrz studia, więc nie muszą to być specjalne preparaty do drzewa.

5. Jest uniwersalne – możecie takie deski przymocować do blatu sieciówkowego stolika kawowego i w ten sposób uzyskać niepowtarzalny mebel?

 

Czy to trudne?

 

Krok 1. Pozyskaj materiał (z pewnością gdzieś dookoła znajdziesz deski, ostatecznie możesz kupić w markecie budowlanym).

Krok 2. Przytnij na odpowiednią długość.

Krok 3. Nadaj mu pożądany wygląd. Szlifowanie, barwienie, olejowanie itd.

Krok 4. Ułóż na płaszczyźnie i korzystaj z radością.

 

Dla wielbicieli fotografii produktowej, kulinarnej oraz lifestylowej takie tło zawsze znajdzie zastosowanie. Fotografia typu „flat lay”, która rozpanoszyła się w ostatnim czasie wręcz woła o takie realistyczne tło. Czymże jest ta fotografia z lotu ptaka – znajdziesz info w ostatnim filmiku. Na pewno znasz ją z Instagrama i nie tylko.

Zapraszam!

 

Są również zdjęcia:

 

deski, drewno, diy, tło fotograficzne, flat lay, olejowanie, obróbka drewna,

jak zrobić tło z desek

 

Facebook Comments


%d bloggers like this: