... MANIA MAJSTERKOWANIA

... MANIA MAJSTERKOWANIA

KALENDARZ ADWENTOWY z zadaniami dla całej rodziny

KALENDARZ ADWENTOWY z zadaniami dla całej rodziny

Kalendarz adwentowy można kupić lub zrobić samemu.

Alternatywą dla „czekoladowego” kalendarza adwentowego, którym zasypywane są wszystkie sklepy w listopadzie, jest kalendarz z zadaniami dla dzieci, a w zasadzie dla całej rodziny. W ubiegłym roku mieliśmy taki kalendarz i w tym roku tez zrobimy. Było dużo zabawy i wspólnie spędzonego czasu. To chyba najważniejsze właśnie teraz, kiedy czas wspólny jest na wagę złota. Kalendarz adwentowy pomaga nam cieszyć się każdym dniem, doceniać te przedświąteczne chwile i pielęgnuje we mnie dziecko. Misia codziennie zakradała się do kalendarza i biegła do nas rano, żeby przeczytać karteczkę z zadaniem. Czasami oprócz karteczki był dodany malutki łakoć, żeby zaostrzyć apetyt na dalszą zabawę. Kalendarz taki stanowi ozdobę naszego domu, wprowadza świąteczny klimat małymi kroczkami.

Internet „pęka w szwach” od pomysłów na własnoręcznie wykonane kalendarze. Nie dziwi mnie to. Właściwie to ogranicza nas tylko wyobraźnia – w domu dookoła jest całe mnóstwo przedmiotów, z których można zrobić kalendarz: koperty, papier, rolki po papierze toaletowym, kawałki materiałów, tektura itp. Zachęcam do zabawy razem z dziećmi.

Wiem, że już grudzień bliiiisko, jeśli zabraknie Wam czasu, to stwórzcie choć podstawę kalendarza i ozdoby na kolejne dni możecie zawiesić później. Daję Wam zupełnie for free zaprojektowane etykietki z numerami dni, wystarczy wdrukować. Po kolei…

Nasz kalendarz adwentowy z zadaniami dla całej rodziny

Co wykorzystaliśmy?

 

– gałąź znaleziona podczas spaceru – można wykorzystać balustradę w domu, jeśli mamy schody, można też użyć wieszak od ubrań. Gałąź może być pozostawiona w naturalnym kolorze lub możemy ją pomalować farbą, zwykłą akrylową do malowania ścian. My w tym roku wiosną przygotowałyśmy z Misią stroik do przedszkola z wykorzystaniem gałęzi znalezionej w lesie. Gałąź pomalowałyśmy na biało, a następnie pudrowym różem. Skoro moja mała dziewczynka uwielbia kolor różowy i czarny, uznałam, że kalendarz będzie w takiej właśnie kolorystyce i wykorzystam gałąź ze stroika wielkanocnego.

lampki w kształcie gwiazd z ubiegłorocznej ekspozycji domowej :), zasilane na baterie

– kolorowe arkusze tektury, kawałki, z których robimy małe pudełeczka plus wstążka.

dziurkacze „zimowe: z KIKa

– wydrukowane na papierze zadania do wykonania. Zadania do adwentowego kalendarza dla całej rodziny najlepiej wymyślić samemu, uwzględniając preferencje własnej rodziny. Mówię całkiem serio. Rzućmy okiem na kalendarz i jeśli okaże się, ze we wtorki dzieci mają zajęcia pozalekcyjne, to nie wybierajmy wówczas zadania pt. pieczenie ciasteczek, bo wszyscy będą w tym dniu zmęczeni. Dla leniuszków, tudzież preferujących gotowe rozwiązania mam tutaj  ściągawkę z listą zadań: https://myshowelove.wordpress.com/2016/11/30/zadania-do-kalendarza-adwentowego-dla-dwulatka-i-druga-edycja-adwentarium/ 

http://domowa.tv/zadania-do-kalendarza-adwentowego-50-pomyslow/

– numerki dni – specjalnie dla Was zrobiłam numerki gotowe do druku. Wydrukujcie i przyklejcie na Wasz kalendarz. Załączniki w formacie PDF znajdują się na samiuśkim dole tego wpisu (Attachements). Pobierzcie, wydrukujcie i działajcie.

 

 

OK, zabierzmy się do pracy..

 

Wydrukujcie listę z zadaniami oraz numerki dni. Gałąź najpierw owinęłam światełkami bożonarodzeniowymi, które znalazłam w ubiegłorocznych kartonach z dekoracjami. Miejsce na baterie najlepiej zakamuflować i przymocować do gałęzi – ja użyłam w tym celu białej organzy. Przymocujcie tak, aby można było pudełeczko na baterie otworzyć w razie, gdy zaistnieje potrzeba ich wymiany. Odkładamy taką gałąź na bok i zabieramy się za pudełka. Pudełka to prostokąty tektury, którą zginamy tak, by jeden bok był odrobinkę dłuższy, przez co posłuży jako zakładka do sklejenia. Krótsze boki przycinamy łukowato, żeby nadać pudełkom ozdobny kształt. Następnie sklejamy dłuższy bok i spód pudełeczka, jeden krótszy bok pozostawiając otwarty. Z tej strony tworzymy ozdobne dziurki, wkładamy do środka karteczkę z zadaniem i zawiązujemy wstążką. Gdy już mamy gotowy komplet zabieramy się za zawieszanie pudełek na gałęzi. Do gałęzi możemy przymocować również inne ozdoby bożonarodzeniowe, wedle upodobania.

stroik wielkanocny, DIY

craftoholiczka, adwent, kalendarz adwentowy, Boże Narodzenie, DIY, dla dzieci,

 

Poniżej kilka innych pomysłów z sieci, które mnie urzekły:

 

autor: https://www.ellaclaireinspired.com/free-printable-vintage-christmas-advent-calendar/

advent paper calendar

autor: http://thirdfloordesignstudio.blogspot.co.uk/search?q=advent

autor: https://www.tomfo.com/diy-scandinavian-advent-calendar/#.WfseaFvWyHs

autor: https://visualheart.wordpress.com/2011/09/20/christmas-craft-project-advent-calendar/

autor: http://www.shanty-2-chic.com/2012/11/wood-advent-calendar-with-free-printables.html

kalendarz, adwentowy, zrób to sam, zadania, rodzina, grudzień, Boże Narodzenie

autor: https://www.curbly.com/ 

autor: http://www.bog-ide.dk/

 autor: http://gwiegabriela.blogspot.co.at/2014/11/adventskalender.html

autor: https://yle.fi/aihe/artikkeli/2014/11/21/rullakalenteri

autor: http://www.miss-red-fox.de/2016/11/schwarz-weiss-adventskalender.html

autor: http://blog.casa-di-falcone.de/?s=advent

autor: http://lexyskreativ.blogspot.de/2015/11/3-adventskalender-zum-schnellen.html?m=1

kalendarz adwentowy, DIY

autor: http://www.powerfulmothering.com/diy-boxes-advent-calendar-with-free-printable/

Facebook Comments

Attachments%d bloggers like this: