... MANIA MAJSTERKOWANIA

... MANIA MAJSTERKOWANIA

Pościel dla chłopca DIY batman super bohater

Pościel dla chłopca DIY batman super bohater

Pościel dla chłopca DIY?

Czemu nie?

Umiejętność szycia jest tutaj wymagana, ale taka podstawowa – prosty ścieg. Nie musimy mieć overlocka, możemy wewnątrz wykończyć pościel szwem francuskim, zwanym pościelowym lub szwem overlockowym (jeśli nasza maszyna go posiada) lub zygzakiem.

Jak wykonać pościel dla chłopca super-bohatera?

 

Zakupiłam panele poduszkowe i kocykowe w rozmiarach przeznaczonych dla niemowląt, ale ten z postacią superbohatera od razu z myślą o moim chrześniaczku, który ma 10 lat. Postanowiłam, że te panele będą bazą do pełnowymiarowej pościeli, ponieważ czwartoklasista to już spory człowieczek i wiedziałam, że śpi pod tradycyjną kołdrą 140×200 i poduszką 50x60cm.

W pierwszej kolejności rozrysowałam na kartce panele i dorysowałam fragmenty pościeli, które będę potrzebować, aby stworzyć całkowity rozmiar pościeli. Brakujące fragmenty materiałów wycięłam z zapasami na szycie z materiałów zakupionych u IWI Craft.

Pościel szyta była w formie „na zakładkę”, czyli bez użycia zamków i guzików.

Czasowo zajęło mi to 6h, ponieważ pierwszy raz podjęłam się wykonania takiego projektu. Największa nagroda za wysiłek – Maksiu lubi tę pościel i do kompletu uszyłam mu girlandę do pokoiku.

 

pościel, DIY, bohater, chłopiec

Pościel, DIY, czarny, biały, bohater, chłopiec

Pościel dla chłopca DIY

girlanda do pokoju chłopca DIY

 

Facebook Comments


%d bloggers like this: