... MANIA MAJSTERKOWANIA

... MANIA MAJSTERKOWANIA

Powitanie. Craftoholiczka – kim jestem i po co ten blog?

Powitanie. Craftoholiczka  – kim jestem i po co ten blog?

Dlaczego Craftoholiczka?

 

Witam Cię serdecznie. Mogę mówić na „Ty”? Cieszę się bardzo, że odwiedzasz mojego bloga. Parę słów o tym kim jestem i co kombinuję znajduje się w sekcji „O mnie”.

 

Blog DIY, czyli „zrób to sam/a” w moim wydaniu to szeroko pojęte „samoróbstwo” wszystkiego, o czym tylko pomyślę. W rękodzielniczej pracy wykorzystuję to, co mam pod ręką lub to, co jest łatwo dostępne dla wszystkich. Dam Ci super przepis na tajską zupę, pomysł na stolik kawowy, pokażę jak można „zhackować” różne przedmioty z sieciówek. Podpowiem, jak ja robię halloweenowy make-up, okazjonalne dekoracje i codzienne przedmioty tworzące Twoje otoczenie. Pokażę Ci moje zdjęcia komercyjne, projekty graficzne, a czasami sprzedam fajny przedmiot.

Będziemy w pracowni, kuchni, garażu, na dworze, na zakupach…

 

Zaproszę Cię do wspólnego działania, majstrowania, komentowania i inspirowania również mnie.

 

Tworzenie dla mnie to chaos, taki pozytywny, czasami bałaganiarski, wielowątkowy. Czasami mam chwile przerwy, takiego zastoju, kiedy nabieram równowagi i oczyszczam umysł ze wszystkiego, co siedziało w nim do tej pory. To pomaga nabrać rozpędu. Pomaga się nie wypalić. W moich kieszeniach jest ciągle pełno drobiazgów, które skupuję przy różnych okazjach. Bywa tak, ze trafiają do skrzynki i leżą tam miesiącami, aż przyjdzie czas na ich nowe życie. Czasami mam dość maszyny do szycia i nie tknę jej koniuszkiem palca, wtedy namiętnie dźwigam aparat i tworzę fotografie. Jak już mam dość fotografii, zabieram się za coś innego. Ta wszechstronność działań pomaga mi też dostrzegać wielowymiarowość otaczających mnie przedmiotów. Czasami też jak każdy po prostu nie mam czasu na to, co lubię, bo z szafy w pralni wypada sterta ubrań czekających na wyprasowanie, bo ogród domaga się uwagi, bo obiady na 3 dni wprzód same się nie zrobią, bo upaprane buty pięciolatki same się nie wyczyszczą.. Craftoholiczka taka, jak ja potrzebuje takiej chwilowej abstynencji, czy też crafto-separacji. Dzięki temu wracam stęskniona. Co potrafi zdziałać tęsknota, to już nie muszę tutaj opisywać :).

 

DLACZEGO na blogu jest tylko JEDEN POST w tym momencie? Chciałabym dać się poznać, bo wiem, że masz mało czasu na czytanie wszystkich blogów, które śledzisz…

 

Lada moment ruszy machina publikacji „Zrób to sam”. Polub mnie na Facebooku, na Instagramie, to nie ominą Cię powiadomienia o najnowszych wpisach.

 

Dziękuję za odwiedziny, zapraszam tak często, jak to możliwe 🙂

Facebook Comments


%d bloggers like this: