... MANIA MAJSTERKOWANIA

... MANIA MAJSTERKOWANIA

Stolik nocny śniadaniowy z wieszaków i tacy – instrukcja i porady

Stolik nocny śniadaniowy z wieszaków i tacy – instrukcja i porady

Czy stolik śniadaniowy może być zrobiony z wieszaków na ubrania?

 

Widziałam kiedyś realizację tego projektu w internecie. Pomysł mnie zachwycił. Po pierwsze lifehacki (czyli coś, co ułatwia i upraszcza nam funkcjonowanie) pozostają w kręgu moich zainteresowań . Po drugie, jak coś jest 2w1, to często jest wygodne. Po trzecie – jako szafki nocne do tej pory mieliśmy pobielone skrzynki po jabłkach. Nie to, że były złe – wyglądały fajnie na tle ściany z desek, którą też sami zrobiliśmy. Postanowiłam jednak zmienić wystrój, wypróbować swoich sił i stworzyć stolik śniadaniowy – będący jednocześnie szafką nocną. Stoliki wykonałam kilka miesięcy temu – dla siebie i męża. Na co dzień stoją w sypialni obok łóżka i pełnią rolę szafek nocnych, czyli kumulujemy na nich to co nam niezbędne, by być w zasięgu ręki w promieniu łoża. Czasami, gdy chcemy zjeść śniadanie w łóżku – stoliki przeobrażają się w stoliki śniadaniowe. Genialne. Jak dla mnie. Prostota, funkcjonalność.

 

Jak się do tego zabrać?

 

Co wykorzystujemy do budowy stolika śniadaniowego:

– tace, lub płyta, jeśli takową dysponujecie. Ja swoje zakupiłam przy okazji zakupu drewnianych skrzynek. Już wtedy miałam w głowie koncept tych stolików.

– wieszaki do ubrań

– farby do drewna, lakier do utrwalenia lub nie – ja użyłam farby Altax Viva Garden w kolorze „Rozgrzany kamień” oraz Beckers Designer Universal kolor „White”.

– papier ścierny

– wiertarko-wkrętarka+wkręty

– marker uniposca do zdobień – mozecie nie robić żadnych zdobień, lub też wykonać takie, które odpowiadają Waszym upodobaniom. Powierzchnie stolików zdobić można pędzelkami i farbkami akrylowymi, możecie je wykleić tkaniną, w technice decoupage lub w każdej innej, którą kochacie. Gdybyście chcieli stolik w stylu glamour, to zakupcie na sztuki nóżki frezowane – choćby na olx.

 

Plan pracy

 

Wieszaki – czyścimy z lakieru za pomocą papieru ściernego i malujemy na pożądnay kolor- odwieszamy do wyschnięcia. Najlepiej podczas zakupu wieszaków, czy też wykorzystania tych z własnej szafy zwróćcie uwagę, by nie były nazbyt wybrzuszone. Może się zdarzyć, ze wieszaki którymi dysponujecie lub zakupicie mają idealny kolor, wówczas ten etap pomijacie, bo macie gotowe wieszaki. W Ikei są białe drewniane, więc jeśli ktoś nie chce się bawić, może kupić tam gotowe. Następnie malujemy tace i również pozostawiamy do wyschnięcia. Malujemy taką ilością warstw, jaką uznajemy za konieczne dla pożądanego efektu końcowego. Taca może pozostać jednobarwna lub możemy ją ozdobić. Ja użyłam białego markera UNI-POSCA, aby namalować wzory. Mój wzór jest inny od mężowego – żeby nie było zbyt monotonnie.

 

Instrukcja jak zmajstrować ten stolik śniadaniowy:

 

Z wieszaków wykręcamy metalowe haki. Bierzemy po 2 sztuki, składamy by tworzyły konstrukcję jak na zdjęciach i unieruchamiamy taśmą malarską. Następnie przykładamy je do stolika i wiercimy otwory -przez wieszaki i w tacy. Wkładamy wkręty przez otwory w wieszakach, zdejmujemy taśmę malarską i przykręcamy wieszaki do tacy. Stoliki gotowe. Szczerze? Stoliki powstawały kilka dni. Nie, nie żeby ten proces był tak żmudny… Robiłam je w wolnych chwilach. Miałam 5 minut, to malowałam na tzw raty. Nigdzie mi się nie spieszyło. Ważne, by malowane warstwy wyschły dobrze, w przeciwnym razie będą łatwo odpryskiwać.

 

stolik nocny DIY, wieszaki, taca,

tace drewniane, stolik, diy, altax, viva garden, malowanie,

wieszaki, malowanie, DIY,

stolik nocny DIY

stolik nocny, stolik śniadaniowy DIY,

stolik śniadaniowy DIY, wieszaki,

stolik śniadaniowy DIY, stolik nocny z wieszaków i tacy

stolik nocny, z wieszaków, DIY,

stolik, sypialnia, diy, stolik śniadaniowy,

 

 

 

PS. Altax zrobił świetne farby. Próbniczek serii Viva Garden i katalog w Castoramie.

Facebook Comments


%d bloggers like this: