... MANIA MAJSTERKOWANIA

... MANIA MAJSTERKOWANIA

Święto Dyni – dekoracja dyni i spódniczka TUTU DIY

Święto Dyni – dekoracja dyni i spódniczka TUTU DIY

Święto Dyni w przedszkolu mojej córeczki zastępuje Halloween.

 

Z tej okazji odbywa się również konkurs na najciekawiej wykonane dynie, które dzieci wykonują ze swoimi rodzicami. Burza mózgów w tym roku była potężna. Pomysły, głosowanie, różne punkty widzenia, techniki zdobienia, głosowanie, przekomarzanie, wreszcie ufff znalazł się zwycięzca w naszym domowym rankingu.  Dynię pomalowałyśmy na biało przy użyciu farby do drewna i metalu, czyli do wszystkiego marki Colours (Castorama), biała satynowa. Jako narzędzie do malowania niezawodny czyścik kuchenny, zwany gąbką do mycia naczyń. Ogonek został pomalowany farbą czarną akrylową taką dla plastyków przy użyciu zwykłego pęd

 

zelka do malowania farbkami. Czarnym markerem namalowałam pajęczynę, a „twarz” dyni i pajączki to komplet z Pepco za 1,99. Naklejała Misia.

dynia, biała, pomalowana, farba, Halooween, pajęczyna

dynia, dziewczynka, kostium, pomalowana, biała, zrób to sam

 

Jak widać, nie zapomniałyśmy tez o charakteryzacji. 

Spódniczka TUTU bez szycia DIY

Spódniczka tutu w wersji bez szycia. Potrzebna gumka, tiul w kolorze pomarańczowym, ja miałam szerokości 40 cm, opcjonalnie pomarańczowy kwiat do ozdoby. U mnie jedna warstwa tiulu, a jeśli ktoś chciałby dużo bardziej puchatą spódniczkę tutu, to trzeba zawiązać kilka warstw. Długi pasek tiulu składam na pół, kładę pod gumkę, a następnie przez środek przekładam końce i zaciskam. Gotowe. Szybko. Prosto, bez maszyny do szycia. W ten sposób można tworzyć spódniczki do różnych przebrań. Kiedyś zrobiłam taką wielowarstwową, wielokolorową, kiedy Misia była księżniczką :).

dziewczynka, dynia, święto dyni, TUTU, DIY, Halloween, kostium, przebranie, tiul, pomarańczowy, bez szycia,

dziewczynka, dynia, święto dyni, TUTU, DIY, Halloween, kostium, przebranie, tiul, pomarańczowy,

dziewczynka, dynia, święto dyni, TUTU, DIY, Halloween, kostium, przebranie,

Facebook Comments


%d bloggers like this: