... MANIA MAJSTERKOWANIA

... MANIA MAJSTERKOWANIA

Zimowa dekoracja okien – mieniąca i świecąca

Zimowa dekoracja okien – mieniąca i świecąca

Zimowa dekoracja okien…

Czy macie też tak jak ja, że światełkami najchętniej ustroilibyście cały dom? Światełka zimowe wprowadzają taki magiczny nastrój. Długie wieczory nie są już takie ponure. Być może taka potrzeba wynika właśnie z niedoboru światła. Choć w sumie nie wiem. Takie światełka wyglądają też uroczo oświetlając wieczorny ogród w lecie. To jest chyba jednak magia :D.

Mieszkając w Leszczynówce, naszym domu, dookoła za najbliższych sąsiadów póki co mamy zwierzynę leśną. Nikt nie patrzy w okna. Dzięki temu dekoracja, która powstała, choć jeszcze nieskończona prezentuje się jak na zdjęciach poniżej.

Jak wykonać taką dekorację?

Nasza zimowa dekoracja okien jest dyskretna, minimalna. W tle zainstalowaliśmy kurtynę LED – zakupioną na allegro za 45 zł.

Zakupione w Biedronce sznury perłowo iskrzących się kuleczek cudnie mienią się w słońcu (4,99 zł – długość łańcuch zależna od średnicy kuleczek – ja wzięłam różne średnice) . Trudno było mi to uchwycić obiektywem, ale tak jest, wierzcie mi na słowo.

Najpierw odmierzyłam długości sznurów kuleczek, które mi odpowiadały. Gdy pocięłam je na odcinki, w ruch poszedł pistolet z klejem na gorąco. Do plastikowych żabek przymocowałam sznury i w odpowiedniej kolejności pozawieszałam w szynie ukrytej pod zabudową. Dekoracja jest prawie gotowa. „Prawie”, ponieważ jeszcze dojdzie kilka drobnych szczegółów (na końcach wybranych sznurów koralikowych zawieszę szklane bombki przezroczyste zakupione w Rossmanie – 4szt/9,99), nie wiem kiedy to uczynię, a dekorację chciałam pokazać jak najszybciej, ponieważ czasu do Świąt coraz mniej.

Dekoracja jest na tyle uniwersalna, że z powodzeniem sprawdzi się w karnawale, więc może zostać z Wami na dłużej.

PS. Choinka, którą rodzinnie wykonaliśmy – z drewnianych budowlanych desek – odbija się w połaci szyby jednego z okien powodując niezamierzenie wielowymiarowy efekt. Tutaj znajdziecie wpis o choince z desek http://craftoholiczka.pl/choinka-desek-2-metry-niz-50-zl/

 

 dekoracja, okna, zimowa, koraliki, kurtyna LED, DIY,

zimowa dekoracja okien, koraliki, kurtyna LED,

 

Następne posty – metamorfoza wystroju łazienki i zimowe ozdoby do domu już się „gotują”. Będzie skrzynia z drewna z Castoramy,  świąteczna girlanda, ozdoby z drewna, stworzone i zhackowane, zimowy płatek śniegu z patyczków do lodów, dekoracja otdoor, czyli „zimowe zaproszenie” przed naszym domem :). Niebawem zasypię Was pomysłami DIY. Zapraszam do śledzenia bloga.

Facebook Comments


%d bloggers like this: