... MANIA MAJSTERKOWANIA

... MANIA MAJSTERKOWANIA

Zimowy wianek na drzwi za 10 zł – DIY

Zimowy wianek na drzwi za 10 zł – DIY

Zimowy wianek na drzwi za 10 zł

Czy to możliwe? TAK!

Do tego wodoodporny, ponieważ wykonany z materiałów, którym deszcz nie groźny. Można powiesić go na drzwiach wejściowych niezadaszonych do domu lub w innym miejscu na fasadzie. Wianki na drzwiach dodają niesamowitego uroku. Stanowią już nie tylko okazjonalną dekorację związaną ze Świętami Bożego Narodzenia lub Wielkanocą, ale całoroczną, zmieniającą się wraz z następującymi po sobie porami roku.

Zalety mojego wianka – leciutki jak piórko – więc jeśli nie chcemy lub boimy się uszkodzić zewnętrzną powłokę naszych drzwi wejściowych – on jest idealny. Przyczepiłam haczyk na taśmę dwustronną i zawiesiłam wianek. Po zdemontowaniu haczyka, jeśli taka opcja kiedyś nam zakiełkuje w głowie -wystarczy oczyścić powierzchnię z taśmy i tyle. Zaleta nr 2. tani – serio, koszt materiałów to ledwie ponad 10zł.

Wianek – w bardzo jasnej kolorystyce (biel i srebro) nawiązuje do zimy i kontrastuje z antracytowymi drzwiami. Kolorystyka wianka jest bardzo ważna. W przypadku, gdy Wasze drzwi są białe, taka kolorystyka zwyczajnie na nich „zginie”. Decydując się na wybór kolorów, weźcie pod uwagę otoczenie w jakim znajdzie się wianek. Na bieli ładnie będzie wyglądać srebro, ciemne złoto, zieleń, bordo, beż. Na ciemnych drzwiach wszystkie jasne kolory.

 

Jak zrobić zimowy wianek za 10zł?

 

-podstawa wianka z Pepco (tworzywo)- 4,99

-biały łańcuch z Biedronki – 4,99

-kokardka – komplet 3 szt. Pepco -4,99 – zużywamy jedną

-bombeczki – zestaw 40 szt w Biedronce za parę złotych (zapomniałam cenę). One są takie malutkie – średnica ok 2cm. Zużywamy kilka szt, więc naprawdę groszowe sprawy

-szyszki – znalezione na spacerze, pomalowane na biało – free

-klej na gorąco – do przymocowania ozdób

-czarny haczyk na drzwi z taśmą do zamocowania (Jysk)- komplet 3 szt.

 

… i bodaj najkrótsza instrukcja wykonania (jak dotąd na blogu):

 

Podstawę wianka owinąć łańcuchem, a następnie przymocować ozdoby. Koniec. Gotowe. Zimowy wianek na drzwi już wisi na swoim miejscu, a ja biegnę szykować kolejny wpis.

 

jakz robić wianek zimowy na drzwi

wianek na drzwi, zimowy, DIY 10 zł,

zimowy wianek na drzwi DIY

wianek na drzwi, Boże Narodzenie

Facebook Comments


%d bloggers like this: